Carvingový trenažérTrenažér SKYTECH INTERACTIV je jediný svého druhu u nás v ČR. Ve Skicentru Podolí Vám nabízí skvělou možnost nácviku lyžařských dovedností – správného postoje, zahranění či koordinace pohybu. Neméně důležitým přínosem je posilování vybraných skupin svalů nutných pro sjezdové lyžování. Trenažér nabízí ideální způsob jak zůstat v kondici a svou vytouženou lyžařskou dovolenou si pořádně vychutnat.

Rezervace trenažéru

Chcete „řezat“ oblouky jako Hirscher? Chcete lepší fyzičku?

Objednejte si trénink na trenažéru!

Co říkají profesionálové

Petr Záhrobský ml. - býv. reprezentant ČR v alpském lyžování

Zahrobsky_foto
„Carvingový trenažér se stal nedílnou součástí přípravy našeho teamu. Začátečníci si na něm mohou velmi snadno osvojit správné pohybové návyky a na lyžích se pak daleko rychleji zlepšují. Pokročilejší lyžaři a závodníci se mohou zaměřit na vylepšování techniky a odstraňování různých špatných návyků. Výhodou je zrcadlo, ve kterém se každý vidí a může tak ihned reagovat na své vlastní chyby. Pro všechny je to pak skvělá fyzická příprava a posilování svalů specificky namáhaných v alpském lyžování.”

 

Veronika Rudolfová - B tým ČR v alpském lyžování

Rudolfová_foto2
„Carvingový trenažér je výborná pomůcka při nácviku lyžařské techniky. Nejde jen jako u menších trenažerů o pohyb zleva doprava, ale reaguje správně na pohyb kotníků, dá se správně kontrolovat postavení kolenou nad vázáním a největší výhodou je, že ve vlastních lyžácích, ve kterých je člověk zvyklý trénovat i na sněhu. Nastavení radiusu i nerovností pak už jen rozvíjí možnosti tréninku. Využívala jsem ho přes podzim, když nebyly podmínky na ledovcích, anebo jen kvůli intervalovému tréninku, protože jsem byla schopna odjezdit 20 minutových jízd, což kolikrát ani na ledovci není možné.“

 

Petr Socha - šéfredaktor časopisu a lyžařského portálu SNOW.CZ


„To, že lyžujete na zcela technické platformě, má jednu velkou výhodu – můžete si analyzovat celou paletu parametrů včetně třeba úhlů náklonů nebo sil působících v oblouku. Můžete tedy detailně studovat fragmenty svého tréninku a jeho vývoje. „Sjezdovka“ se dá softwarově definovat, takže můžete jezdit slalom, obřák, černou, červenou nebo modrou pistu, ba dokonce lze nastavit kvalitu sněhu (tvrdý, měkký) nebo úroveň nerovnosti, kdy lyže v jízdě jakoby přejíždějí rýhy na trati. Zároveň se nabízejí různé virtuální programy, takže si můžete sjet třeba olympijský sjezd ze Soči. Po půlhodinové první lekci jsem celkem zpocený, ale skutečný efekt poznávám až v autě, kdy mám problém s mačkáním pedálů – snad závěrečný důkaz o tom, že SkyTech skutečně funguje.“

Ceník

1 lekce = 1/2 hod. 10:00 – 17:00 17:00 – 19:00, sobota 10:00 – 14:00
1 lekce 250 Kč 300 Kč
5 lekcí 1 125 Kč 1 350 Kč
10 lekcí 2 250 Kč 2 700 Kč

Otevírací doba

říjen – duben
pondělí – pátek 10:00 – 19:00
sobota 10:00 – 14:00
neděle ZAVŘENO


Rezervace

 • on-line v rezervačním formuláři
 • Tel. +420 775 949 499

Storno podmínky

 • storno více jak 24 hodin před zahájením objednané lekce …. zdarma
 • storno do 24 hodin ……………… 50% z ceny objednané lekce
 • storno v den rezervace ……… 100% z ceny objednané lekce

Permanentky – prodej

 • telefonicky: +420 775 949 499
 • osobně v hotovosti: Skicentrum Podolí a Skicentrum Prosek
 • on-line: e-shop
 • on-line: Benefit Plus

Informace

 • Trenažér se nachází ve Skicentru Podolí!!!
 • Délka lekce: 30 minut
 • Vlastní lyžařské boty s sebou – min. délka skeletu 259mm
 • Trénink probíhá pod dozorem instruktora
 • Šatna a sprcha k dispozici

Rezervační formulář


Nejčastější dotazy

Jak trenažér funguje?

Trenažer umožňuje zadávat a měnit celou řadu parametrů od obtížnosti tratě (modrá až černá), přes změnu náklonu svahu až po typ sněhu /tvrdý-měkký/, typ lyží slalom-obří slalom atd. V úvahu je brána i hmotnost lyžaře a hladkost či boulovatost terénu. To umožňuje mnoho kombinací obtížnosti tréninku i zábavy.

Co všechno se dá na trenažeru naučit?

Trenažér je primárně určený pro trénink jízdy po hranách. Naučíte se správný základní postoj na lyžích – správný náklek, polohu těžiště těla, uvolněné držení horní poloviny těla a hlavně pohyb vycházející z kyčlí. Ten má naprosto klíčový význam pro efektivní a bezpečné vedení lyží!

Unikátní možností trenažéru je možnost tréninku náklonu a zahranění v oblouku, které je přesně měřitelné. Zanedbatelný není ani nácvik koordinace a posilování specifických skupin svalů využívaných při sjezdovém lyžování. Trénovat lze i reakci svalů při najetí na nerovný terén nebo ve statickém modu provádět izometrické posilování.

Tím však možnosti využití trenažeru zdaleka nekončí, výborné se zde dají odzkoušet a zajet i nové lyžařské boty atd.

Je jen pro zkušené lyžaře nebo i úplné začátečníky?

Trenažer v našem centru je určen pro nejširší okruh lyžařů a slalomových (alpine) SNB.

Začátečník pochopí základní pohyb na lyžích, naučí se správný postoj a za vlastní vizuální kontroly snáze a rychleji zkoordinuje svůj pohyb. Po celou dobu tréninku vám je k dispozici také vyškolený instruktor.

Sportovní lyžař posílí před sezónou svaly, které se i v posilovně těžko zapojují bez speciálního tréninku, opraví nebo upevní a zafixuje správný postoj a odstraní chyby, které si může zkontrolovat v zrcadle. To je bez videokamery a zkušeného kameramana přímo na sjezdovce prakticky nemožné.

Závodník pak především posiluje, zvětšuje rozsah pohyblivosti kloubů a upevňuje smysl pro rovnováhu v extrémních náklonech. V neposlední řadě je i pro něj zajímavé odkrýt před zrcadlem některé své nedostatky.

Můžu z trenažéru spadnout?

Riziko pádu z trenažéru je minimální – spadnout lze pouze do boku při velkých náklonech. Pro vaši bezpečnost jsou při jízdě na trenažéru lyžařské boty upnuté v bezpečnostním vázání a na obou koncích pojezdové dráhy jsou připraveny bezpečnostní matrace.

Lze promítat nad plátno před trenažerem sjezdovku s bránami?

Základem je vlastní trénink před zrcadlem. SKYTECH INTERACTIV ale nabízí i možnost synchronizace s projekcí sjezdové tratě s bránami. Na výběr je mezi několika tratěmi pro slalom a obří slalom a to v různých stupních obtížnosti. Připojený počítač zaznamenává čas a správné projetí branek. To nám dovoluje pořádat na trenažeru i závody, např. pro firemní akce apod.

Je nutná rezervace dopředu?

Ano, určitě. Lekce můžete rezervovat pomocí formuláře nebo telefonicky na 775 949 499.

Jaké vybavení budu potřebovat?

Na lekci je třeba přinést si vlastní lyžařské boty a případně tréninkové oblečení. Převlékárna a sprcha je vám samozřejmě k dispozici.

Kde náš trenažér najdete?

Trenažér se nachází ve Skicentru Podolí, Dvorecké náměstí 3, 140 00 Praha 4.

Fotogalerie

Skicentrum Podolí

Dvorecké náměstí 3
140 00 Praha 4
+420 775 949 499
skicentrum@snow4fun.cz
http://www.snow4fun.cz/
Google+

Back to Top